Çocuğunuz veya çocuklarınızla onları eğlendirmek için altı hafta geçirecek kadar endişe uyandırıcı değilse, bu normal zamanlar değildir, bu yüzden evde eğitim veya tatil zamanı organize etme olasılığınız varsa, bunu Mart ayından beri yapıyorsunuz. Ve muhtemelen çocukların ne zaman okula döneceklerini ve sınıfa dönmelerine izin verme konusundaki kendi ebeveynlik duygularınızı bilmeyen iltihaplı bir stres var. Bazı ebeveynler şimdi evde herkesle birlikte kabarcıklarında mutlu hissederken, altı haftalık tatil yavaş yavaş ilerliyor ve kabarcık patlaması fikri sinir bozucu görünebilir. Ve Mart ayındaki son normal okul gününden itibaren zaman yavaş ilerledikçe, muhtemelen çocuğunuzun veya çocuklarınızın okul günü rutininden uzakta yaşamla nasıl başa çıktığını merak ediyorsunuz. O zaman evde eğitim alıyorsanız ve çalışmak zorundaysanız daha fazla endişe var; ve tatil ve diğer kaygıları eklerseniz stres seviyelerinizin gökyüzünün yükseldiğini hissedebilirsiniz. Bu duyguların dünya çapında ebeveynler tarafından paylaşıldığından eminim. Bu sen misin? Daha önce gördüğümüz gibi, bazı bireyler sağlıklı anksiyete reaksiyonlarını tetikleyebilir, ancak stresli hissediyorsanız, anlaşılabilir. İlk tavsiyem, bir dakikalık nefes egzersizi takip etmektir. Çocuğunuzun yükselip düştüğünü hissetmek için elinizi göbeğinizin altına yerleştirin. Ardından birkaç saniye nefes alıp verin, üç saniye tutun, nefes verin ve üç saniye bekleyin. Birkaç kez tekrarlarken, Şimdi Şimdi rahatsız edici veya endişeli düşüncelerin uçmasına izin verin.
Endişeli düşüncelerin gerçeğe dönüşmesine izin vermek çok kolaydır, bu yüzden bunun olduğunu hissettiğinizde, bu Egzersizi takip edin ve hızlı bir şekilde sakinleşeceksiniz. Ayrıca, bu kursa dahil edilen evde eğitim planı gerektiğinde kullanılabilir olacak ve yaşam tarzı planımla ilişkili olacak. Bunlar yaz tatilleri için uyarlanabilir ve bunun nasıl yapılacağı ile ilgili öneriler malzemeye dahildir. Altı hafta tatillerle ilgili olduğu sürece, evde eğitim gibi hafif bir yapıyı dahil etmek her zaman yararlı olabilir. Örgün eğitim olmadan uzun süre için endişeleniyorsanız da yardımcı olabilir. Neden eğlenceli bir Proje (evde eğitim zaman planında ayrıntılı olarak) yoktur ve herhangi bir müfredat alanı ile ilgili olabilir ve Keşif Öğrenimi dahil edebilir? Örneğin, haftada bir kez tarihi yerleri veya doğal güzellikteki yerleri ziyaret etmek için günlük geziler. Ve çocuğunuz ya da çocuklar boyunca gün hakkında öğrendikleri, beğendikleri, sevmedikleri ya da keyif aldıkları bir günlük tutabilirler mi? Bu bir meditasyon günlüğüne benzer ve kursta daha sonra öğreneceğiniz gibi, ailem büyüdüğümde tamamlamamı teşvik eden bir şey - görmeniz için Aged 7 yazdığım bir şeyden bile bir snippet bile var. Proje Süresini dahil ediyorsanız, bir yapı sağlamak için planımda ayrıntıları verilen süreye benzer bir zaman takip etmek faydalı olabilir. Diğer faaliyetler, kısa ve uzun süreli hafızayı da artıracak veya bir aile ağacını araştıracak bir dil öğrenmek olabilir. Evden çalışıyorsanız ve aileyi yönetmeniz gerekiyorsa, hayat koçluğu önerileri: Esnek Olun: Ailenizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koyun ve görevleri önem sırasına göre sıralayarak çevrimiçi programınızı kontrol edin. Önce listenin en üstüne yerleştirilenleri tamamlamaya çalışın ve günün ilerleyen saatlerinde diğer görevlere park etmeye adapte olun veya ertesi günü tamamlayın. Bu esneklik sayesinde akşamları ve hafta sonları yetişmek zorunda kalabilirsiniz. Daha Sonra Sor: Aynı odada olamıyorsanız, önemli bir konferans görüşmesi için “Daha Sonra Sor” stratejisini kullanın. Bu basitçe spiral şeklinde bir not defteri, üzerinde “Daha Sonra Sor” yazılı, yani büyük çocuklar orada olmadığınızda ortaya çıkabilecek soruları veya düşünceleri yazabilir. Geri döndüğünüzde, gerekli tartışmalarla başa çıkmak için gereken kadar zaman verin. Böyle bir prosedür, çocuklara bağımsız olmayı öğrettiği için genel evde eğitim ilkelerinde de kullanılabilir. Bunu yapmak için Acil olanın ne olduğunu ve dönüşünüze kadar ne park edilebileceğini açıklamanız gerekir.
Gün ile git: ofiste olmakla karşılaştırıldığında günlerin sorunsuz gitmemesini bekle! Hiç şüphe yok ki, işler ters gidecek, mutfak lavabounun engellenmesi gerekiyor, çocuğunuz veya çocuklarınızdan biri bir şey üzerinde öfke nöbeti varsa, iş için önemli bir rapor doldurmanız ve akşam yemeğinde malzemelerin yarısını unutmanız gerekiyor. Bu yüzden panik yapmamaya çalışın! Daha önce öneri ve bu kursta öne çıkan diğerleri gibi nefes alma becerilerini kullanın. “Güne Git” ve “Sadece Elinden Geleni Yapabilirsin” mantra ile git. Çevrimiçi kurs materyalinde daha fazla öneri var. Lütfen Dikkat: yaşam koçluğu stratejileri hedeflerin gerçekleştirilmesine yardımcı olabilir ve planlama ve zaman tutma modellerini dahil edebilir. Lisans eğitimimin bir parçası olarak Çocuk Gelişimi okudum, eğitim yaklaşımlarının farkındayım, ancak nitelikli bir öğretmen değilim ve bu tartışmalar yaşam koçluğu ile ilgilidir.