Bu alıştırma, zorlanacağınız fiziksel bir yer varsa en faydalıdır, çünkü yeni normal, kendi normallik versiyonumuzdan farklıdır. Örneğin, dükkanların dışında kuyruğa girmenin stresi buna iyi bir örnektir; kaygı uyandıran yer ne olursa olsun, ziyaret edebileceğiniz bir yer olmalıdır.

1. Konuyla ilgili sorunun ne olduğunu yazmak için zaman harcayın. Açıklamayı, sanki oradaymış gibi olabildiğince canlı hale getirin; açık ol.
2. Şimdi, rahatlamak için bir yer bulun. Çapraz ayaklı oturun; gözlerini kapat; güvenli ve rahat bir yerde olduğunuzu hatırlamak. Evren sana bakmak için burada.
3. Şimdi endişenin ortaya çıktığı durumda olduğunuzu hayal etmeye çalışın. Kendinizi zor duruma yerleştirin; sana nasıl görünüyor? Neden böyle hissediyorsun? Fiziksel engeller nelerdir? Hiç ses duyabiliyor musun? Eğer öyleyse, bunlar ne? Kendinizi gördüğünüz durumla nasıl ilişkilidir?
4. Nasıl olmasını istediğinizi gözünüzde canlandırmaya çalışın ve durumu farklı değerlendirin. Durumu değiştiren ve nasıl olmasını istediğinizi yapan bir kasırga düşünün. Bu neleri içerir? Sizin için nasıl daha kolay olurdu? Nasıl olurdu? Yolda fiziksel engeller var mı? Nasıl farklılar? Nasıl hissettiriyor? Bunu aklınızda mümkün olduğunca görsel hale getirmeye çalışın.
5. Bu meditasyondan sonra mümkün olan en kısa sürede zor bulduğunuz durumu tekrar ziyaret edin. Siz yaklaştıkça kasırganın olayı veya senaryoyu nasıl görünmesini istediğinize benzetmek için değiştirdiğini hayal edin. Bu vizyonu ve bu aktiviteyi tamamlarken içerdiği olumlu duyguları tutun. Bu yere her gittiğinizde, egzersizin bu aşamasını tekrarlayın ve zamanla, vizyonunuz bir gerçeklik haline geldiğinde ve kendi duygularınızı kontrol altında tutacağınız için kaygı muhtemelen dağılacaktır.
Anksiyete ve stres zihinsel bir süreçtir ve uygun bir şekilde ele alındığında bazı durumlarla iyi başa çıkmanıza yardımcı olacak bilişsel bir prosedürdür. Bununla birlikte, vücut bir duruma tepki gösterdiğinde yanlış tepki verirse de olumsuz bir etkisi olabilir. Yaşam koçluğu, bu Alıştırmada ana hatlarıyla belirtilen teknikleri kullanarak bu süreci hızlı bir şekilde tersine çevirebilir; bir oturum ayırtmak için directactionlifecoach@gmail.com.